Bisiklet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çevreye ve doğaya verilen önemin giderek arttığı çağımızda en iyi ve doğaya en zararsız ulaşım aracı olarak nitelendirilen bisiklet ucuz ve eğlenceli ulaşım fırsatı sunar. Aynı zamanda fiziksel aktiviteyi de artırarak gerek yetişkinlerin gerek çocukların genel sağlık durumlarının korunmasına katkıda bulunur. Bianchi Bisiklet, Bisan Bisiklet, Salcano Bisiklet, Kron Bisiklet, Ümit Bisiklet, Rockrider Bisiklet, Volta Elektrikli Bisiklet, Btwin bisiklet gibi farklı bisiklet markaları hemen her zevke, yaşa ve kullanım şekline uygun bisikletler üretir. Çocuk ve yetişkinler için özel olarak üretilen bisiklet modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Farklı bisiklet mağazaları ve markalarına ait en güzel bisikletler çocuk bisiklet ve yetişkin bisiklet çeşitleri arasındadır. Bisikletler ayrıcalıklarından yararlanılarak uygun ödeme seçenekleri ile satın alınabilir. En ucuz bisiklet için satılık bisiklet çeşitlerini takip edebilirsiniz.

Bir bisiklet satın almaya karar verdiğiniz zaman, uygun bisiklete ve ideal sürüş pozisyonuna karar vermek biraz zahmetlidir ve zaman alır. Bisiklet sürücüsünün vücut yapısı, form düzeyi ve esnekliği, sürüş tekniği ve stili, bisiklet üzerindeki en iyi pozisyonu bulmayı etkiler. Gücün pedallara verimli şekilde iletilmesi ve bisiklet üzerindeki duruşun rahatlığı, sürüş pozisyonunun uygunluğuyla bağlantılıdır. Bisiklet seçimindeki iki ana kriter, rahatlık ve performans olmalıdır. Bu iki kriterin arasındaki denge, bisikletin kullanım amacına göre farklılık gösterir. İdeal bisiklet için kriter şöyledir: ayaklarınız yerde, bisikletin üst borusu üzerinde durduğunuz zaman boruyla aranızda dağ bisikletinde en az 3-4 santimetre, yarış ve tur bisikletlerindeyse 2,5 santimetre boşluk olmalıdır. 

Günümüzde bisikletler artık her tür zevke ve ihtiyaca uygun olarak farklı renklerde ve modellerde üretiliyor. Bisikletler kullanım amaçlarına göre de büyük bir çeşitlilik gösteriyor. Bazıbisiklet çeşitleri şu şekilde sıralanabilir: dağ bisikletleri, bayan bisikletleri, katlanabilir bisikletler, çocuk bisikletleri, elektrikli bisikletler, yarış ya da yol bisikletleri. Bu çeşitlilik bisiklet markaları için de geçerli elbette. Bisiklet fiyatları da marka ve modellerine göre farklılık gösteriyor.