Çocuk Bisikletleri

Çocukların değerli ve eğlenceli zamanlar geçirebilmelerini sağlayan bisikletler, her geçen gün daha farklı tasarım ve üretim süreçleriyle ile kalite ve sağlık ön planda tutularak piyasaya sürülmektedir. Çeşitli yaş gruplarında erkek ve kız çocukları için farklı şekillerde bulunan çocuk bisikleti çeşitleri, farklı markaların fabrika alanlarında testlerden geçirilerek satışa sunulmaktadır.

Jant, fren ve kadro kısımlarında kullanılan alüminyum malzemeleri sayesinde, çocuğunuzun güvenliğinin ön planda olmasını sağlayan markalar, selelerin daha yumuşak olmasına dikkat ederek, pişik ya da kızarıklık oluşmasının da önüne geçmektedir. Genel olarak çocukların tercih ettiği renkler ve istekleri göz önüne alınarak tasarlanır.

Çocuk Bisikletlerinin Kullanım Alanları

Farklı arazi şartlarında kullanılabilmesi amacı ile satışa sunulmuş olan çocuk bisikletlerinde, üretimi sağlayan firmaların belirlemiş olduğu kriterler ön plana çıkmaktadır. Çocuklar genellikle düz yollarda ve park alanlarında bisiklet kullanımını tercih ederken, bazı çocuklar ise doğuştan dağlık ve zorlu arazi şartlarını sevmekte ve buna göre seçimleri yapmaktadırlar. Son yıllarda teknoloji sayesinde katlanır bisikletlerin hayata geçmesi ile birlikte, hem maliyet hem de yer kaplamaması açısından tercih edilen ürünler arasında, heyecan ve macera seven çocuklar için dağ bisikletleri de yer almaktadır. Pembe, siyah, mavi, beyaz, turkuaz, yeşil ve krem gibi renklerde görülen çocuk bisikleti modellerinde, aynı zamanda siyah mavi, mat yeşil turuncu ve siyah sarı gibi karışık renk temaları da bulunmaktadır.

Çocuklarda Bisiklet Boyu Seçimi

 • 14 Jant altı ve Denge Bisikletleri 2-4 yaşındaki çocuklara hitap eder. 
 • 14 jant : 3 – 5 yaşındaki çocuklara uygundur. Bisiklet cinsi ve kadro yapısına göre değişkenlik gösterse de yaklaşık olarak 90-110 cm boyundaki çocuklar içindir. (Bacak iç boyu yaklaşık 48 cm altı)
 • 16 jant : 4-6 yaşındaki çocuklara uygundur. Bisiklet cinsi ve kadro yapısına göre değişkenlik gösterse de yaklaşık olarak  100-120 cm boyundaki çocuklar içindir.(Bacak iç boyu yaklaşık 48 – 53 cm)
 • 20 jant : 6-8 yaş gurubu için kullanımı uygundur. Bisiklet cinsi ve kadro yapısına göre değişkenlik gösterse de yaklaşık olarak 120-135 cm boyundaki çocuklar içindir. (Bacak iç boyu yaklaşık 53 – 60 cm)
 • 24 jant : 7-12 yaşındaki çocuklara uygundur. Bisiklet cinsi ve kadro yapısına göre değişkenlik gösterse de yaklaşık olarak   130-155 cm boyundaki çocuklar içindir. (Bacak iç boyu yaklaşık 60 – 70 cm)
 • 12 Yaş üstü çocuklar için çocuğun boyuna ve bacak uzunluğuna göre XS – S kadro veya daha büyük bisikletleri hangi yol tipinde kullanılacağına göre seçim yapmalısınız. Dağ bisikletleri ve Hibrit bisikletler için 26 veya 28 jant fakat XS – S kadro bisikletler ile başlayabilirsiniz.

Çocuk Bisikletlerinde Boy ve Jant Ölçüsü Seçimi

 • 24 jant : 8 – 12 yaş için uygundur. Yaklaşık olarak  130-155 cm boyundaki çocuklar içindir. (Bacak iç boyu yaklaşık 60 – 70 cm)
 • 20 jant : 6 – 8 yaş gurubu için. Bisiklet cinsi ve kadro yapısına göre değişkenlik gösterse de yaklaşık olarak 120-135 cm boyundaki çocuklar içindir. (Bacak iç boyu yaklaşık 53 – 60 cm)
 • 16 jant : 4 – 6 yaş. Yaklaşık olarak  100-120 cm boyundaki çocuklar içindir.(Bacak iç boyu yaklaşık 48 – 53 cm)
 • 14 jant : 3 – 5 yaş. Yaklaşık 90-110 cm boyundaki çocuklar içindir. (Bacak iç boyu yaklaşık 48 cm altı)
 • 14 Jant altı ve Denge Bisikletleri 2-4 yaşındaki çocuklar içindir. 12 jant bisikletler,   Denge Bisikletleri için tıklayın. 

12 Yaşın üstündeki çocuklar için çocuğun boyuna ve bacak uzunluğuna göre XS – S kadro veya daha büyük bisikletleri yol tipine göre seçebilirsiniz. Dağ bisikletleri ve Hibrit bisikletler için 26 veya 28 jant fakat XS – S kadro bisikletler ile başlayabilirsiniz.

Çocuk bisikleti fiyatları öncelikle jant boyu olmak üzere marka, model, kadro tipi ve aksesuarlara göre değişmektedir. En uygun çocuk bisikleti fiyatları genellikle çelik kadrolu küçük modellerde olur. Alüminyum kadrolu, vitesli ve disk frenli modellerin fiyatları ise daha yüksektir. Bu noktada ihtiyacınıza göre en uygun fiyatlı çocuk bisikletini seçmeniz önemlidir. Çoğunlukla yeni başlayan çocuklar için vitessiz ve çelik kadrolu modeller ekonomik fiyatları nedeni ile tercih edilir. 

Çocukların en değerli ve eğlenceli zamanlar geçirebilmelerini sağlayan bisikletler, her geçen gün daha farklı tasarım ve baskı işlemleri ile kaliteli görünüm elde edilerek piyasaya sürülmektedir. Erkek, kız, küçük ya da orta yaş grubu çocukları için farklı şekillerde yer alan çocuk bisikleti çeşitleri, farklı markaların fabrika alanlarında test ve aşamalardan geçirilerek satışa sunulmaktadır.

MAĞAZADAN GEL AL KAMPANYASI


Mağazamıza gelip alınan ürünleriniz için KREDİ KARTI çekimleriniz de 6 TAKSİT 'e kadar VADE FARKI YOK.

KAMPANYA DETAYLARI 
Mağazadan gelip alınan tüm ürünler için kredi kartlarına bağlı olarak 3-4-5-6 taksit 'e kadar vade farkı olmadan çekim yapabilirsiniz.
Kampanyamız yeni yıl ve kış kampanyası kapsamındadır.

Siz de alışverişlerinizi mağazamızdan kredi kartı ile yapın vade farkı olmadan bir ay sonra ödemeye başlayın.

Kapanma Süresi 15 saniye